V Plaze je blaze

DSCF1164

Proše pana šukame folie do plazy Zgorzelec. Nějak takto :-) znělo prvni zadání této zakázky. Jednalo se o polep stěn různými motivy do nově otevíraného nákupního centra Plaza Zgorzelec Poland. 

Po několikatýdenním vyměňování mailů s vizuály a grafikami se nečekaně ozval telefon pozítří otevíráme, potřebujeme nalepit stěny. Naštěstí jsme na tyto situace zvyklí, takže překvapení se na našich tvářích dlouho neohřálo. OK. Jde se tedy na to. Co takhle vystavit objednávku ? Na to není čas.

 

 Musíme lepit. Proč se zdržovat papírováním. Vizuály ještě tak dost horké na papíře se rovnou začly sunout do strojů. Ono také pár set metrů folie nevyjede za 5 minut. Večerní směna vše úspěšně zvládla. Takže sraz je ve 3.00 na firmě a vyrážíme. Ještě tak dost rozespalí se dostávame do blízkosti Zgorzelce. Modrý majáček. Policejní kontrola. Kontrola DROGOWA. Uff.

Přemýšlíme kde všude máme nastrkané sáčky z heroinem. Ukazuje se, že ona věta naštěstí znamená SILNIČNÍ kontrola. Občanské průkazy ??? Jééé já si ho zapoměl v práci na mikrovlnce. Polský policista jen silou vůle potlačuje chuť na místě nás zastřelit. Vidí, že dohoda s námi je marná a raději nás propouští. Jsme na místě. V půl páté ráno vstupujeme do mraveniště. Tomu, že se za pár hodin otevírá nenasvědčuje naprosto nic. Podél lešení s dělníky co věší lustry utrousíme žoviální větičku: jééé to je hezké. Z lešení se ozve česky: ještě aby ne. Jsme tu 2 dny Nonstop. Dělníci ze spřátelené firmy se sirkami v očích, aby neusnuli montují podhledová světla. Vrháme se na naše stěny. Lepíme hlava nehlava. Bojíme se, aby polskými občany smontovaný obchodní dům na někoho z nás nespadl. Někteří dělníci již opravují nedodělky, které ještě neudělali. Jiní se snaží vytvořit iluzi, že jimi odvedená práce bude odkazem pro příští generace. Nicméně ještě bageta, tatranka. Chvíle lepení a jedeme domů. Spokojeni, že my jsme v tomto soukolí nebyli nejslabším článkem.

Po třech týdnech marného čekání na dodatečnou objednávku tento boj vzdáváme a vystavujeme fakturu z partyzánsky nabytých fakturačních údajů. Po dalších 2 měsících čekání nastává jeden z nejhezčích okamžiků celé akce. Na firemní účet přichází platba. Můžeme si oddechnout a těšit se na další zakázky pro naše vděčné klienty...