Mimaki má narozeniny !!!

narozeniny

Naše první velkoplošná digitální tiskárna slaví 3. narozeniny. Pokud se řekne Suzuki, Geisha, Sushi, Goro, či Pokemon všem se nám vybaví konkrétní japonské tradice. Ale co se vám vybaví při vyslovení slova MIMAKI ??? Patrně nic moc :-). Seznamte se prosim tedy s naším oslavencem

Mimaki JV5 je piezoelektrická digitální tiskárna. Její hmotnost je 333 kg. A už pouhé zabydlení u nás ji dalo trochu práce. Ale po vyříznutí otvoru do stěny jedné z našich budov si našla svůj "plácek".

Maximální šíře tisku činí 1620mm, tudíž i vaše fotografie v životní velikosti pro ni není problém. Pokud váš BMI index ovšem není násobkem této hodnoty. Mimaki tiskne v barevném prostoru CMYK. Pro laiky to znamená, že výsledný obrázek je smícháván z barev Cyan, Magenta, Yellow, Black. Tyto barvy jsou dodávany ve 440ml cartridgich. Za 3 roky tisku jsme použili 845 těchto náplní, což znamená 1 náplň každý pracovní den. Pro ilustraci o množství jsme postavili malý kominek z již použitých patron.

Co říci dál. Mimaki disponuje úctyhodným množstvím 1440 trysek na barvu což dává finálním tiskům výborné rozlišení. Obzvláště je tento tisk využíván na fotorealistické aplikace ať už na vinylové folie, či papírové plakáty. Díky maticovému uspořádání 4 hlav dosahuje JV5 šířky tisku 10cm v jednom průchodu narozdíl od zastaralých strojů s šíří tisku 2,5cm. To zaručuje vysokou rychlost tisku při vysokém rozlišení. Maximální rychlost je až 58m2 za hodinu.

Tak dost povídání a přijďte našemu stroji Mimaki JV5 osobně popřát k narozeninám. A jak jinak než nějakou rozmanitou zakázku se kterou si on hravě poradí.