Jak se lepí Gripen

Celá akce začala telefonátem:

VÚ Čáslav: Halooo, tady letecká základna Čáslav, to je KB design ?
KB: Ano, dovolali jste se do reklamní agentury KB design, jak Vám můžeme pomoci ?
: Potřebovali bychom polepit Gripena.......
KB: Samozřejmě to není problém, Gripeny polepujeme běžně ! Bude se jednat pouze o nápis nebo celopolep ? A budete to chtít dovézt nebo si snad přiletíte ?
 VÚ: Ale my opravdu potřebujeme polepit směrovku Gripena, bude se jednat o tištěný motiv našeho loga tygra a akci musíme stihnout do 14 dnů, protože Gripen letí na výstavu !

Zhruba takto probíhala komunikace, než nám došlo, že se nejedná o nějaký žert a že potřeba polepení směrovky Gripena je myšlena vážně. Po několika dalších telefonátech, mailech a návštěvě VÚ Čáslav za účelem oměření Gripena bylo potřeba vyřešit typ použité fólie. Po komunikaci přímo s výrobcem Gripenů, který přesně zadal typ samolepicí fólie jsme se pustili do díla. Předcházel tomu ještě zkušební polep, za účelem ověření jestli to fólie opravdu v tom fofru přežije. No a protože vzorek přežil, pustili jsme se do díla. Bylo ještě potřeba doladit grafiku, vytisknout, zalaminovat, ořezat.......................a v sobotu s několika rolemi folií, horkovzduškami, nožíky, stěrkami, odmašťovači a nezbytnou svačinou hurá do Čáslavi. Na bráně po nezbytném prověření naší nahlášené skupiny jsme vpuštěni a dovedeni až k jednomu z Gripenů. Vše je velmi pečlivě připraveno, schůdky v podobě lešení přistaveny, tak hurá do práce.
 Lepení probíhalo naprosto dle plánu, zabralo nám 6 hodin práce. Akce lepení nakonec proběhla naprosto bez problémů a na závěr došlo i na výše zmíněnou svačinu. Na níže položených fotografiích je vidět poslední doladění a celkový výsledek našeho snažení. Máme potvrzené, že i po absolvování několika letů značkové folie drží i za působení nadzvukových rychlostí.